
Oferty pracy
Konkurs na stanowisko POST-DOC w projekcie badawczym w Samodzielnej Pracowni Inżynierii Tkankowej i Medycyny Regeneracyjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Dziekan Wydziału Biomedycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ogłasza konkurs na stanowisko POST-DOC w grupie pracowników badawczych w pełnym wymiarze czasu pracy w Samodzielnej Pracowni Inżynierii Tkankowej i Medycyny Regeneracyjnej do realizacji zadań badawczych projektu Narodowego Centrum Nauki OPUS 20+LAP pt.: „Antyutleniające, elektroaktywne i biobójcze samoprzylegające materiały opatrunkowe”.
Cel projektu:
Projekt koncentruje się na opracowaniu folii polimerowych/kompozytów hydrożelowych, które będą wspomagać proces gojenia się ran poprzez: (1) reagowanie z reaktywnymi formami tlenu, (2) przekazywanie sygnałów fizjologicznych w celu kontrolowania migracji komórek, (3) obniżanie pH w celu zmniejszenia aktywności MMP oraz (4) uwalnianie peptydów przeciwdrobnoustrojowych (AMP) przeciwko głównym patogenom obecnym w ranach, w tym gatunkom z rodzaju Candida. Projekt realizowany jest we współpracy z Politechniką Łódzką (Lider projektu), a także we współpracy z Ulm University (Niemcy).
Kierownikiem zadania ze strony Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jest dr hab. n. farm. Agata Przekora-Kuśmierz, profesor uczelni.
Opis zadań:
- Wykonywanie prac laboratoryjnych opisanych w projekcie oraz nadzór nad codziennymi czynnościami w laboratorium.
- Przeprowadzenie kompleksowej charakterystyki biologicznej opatrunków na rany, w tym określenie biodegradacji, zdolności wchłaniania wysięku oraz przenikliwości pary wodnej.
- Przeprowadzanie eksperymentów in vitro na opatrunkach na rany z wykorzystaniem hodowli komórkowych, w tym ludzkich pierwotnych hodowli komórek i linii komórkowych.
- Kompleksowa ocena biokompatybilności opatrunków na rany (cytotoksyczność, proliferacja, adhezja, migracja komórek, ocena profilu uwalniania cytokin, synteza kolagenu przez fibroblasty).
- Publikowanie uzyskanych wyników badań oraz prezentowanie rezultatów projektu podczas spotkań konsorcjum, spotkań wewnętrznych zespołu, konferencji krajowych i międzynarodowych.
Wymagania:
- Posiadanie stopnia naukowego doktora w obszarze nauk biomedycznych, biotechnologii, inżynierii materiałowej lub pokrewnych, w momencie podpisania umowy o pracę, uzyskanego nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie (możliwe przedłużenie tego okresu wg pkt 2.1.1. Regulaminu NCN, stanowiącego Załącznik do uchwały Rady NCN nr 95/2020 z dnia 14 września 2020 r. w sprawie zmiany Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych), uzyskanego w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku.
- Dobra praktyczna i teoretyczna wiedza na temat protokołów hodowli komórkowych lub tkankowych, analiz ekspresji genów (qRT-PCR), testów ELISA i barwienia immunofluorescencyjnego.
- Umiejętności w zakresie obrazowania konfokalnego lub analizy ATR-FTIR będą uważane za dodatkowe, mocne atuty kandydata.
- Dorobek naukowy w postaci recenzowanych artykułów w czasopismach z listy JCR (IF > 7).
- Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
- Wykształcenie i umiejętności kandydata muszą być potwierdzone publikacjami w recenzowanych czasopismach.
Warunki zatrudnienia:
- Umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy – planowany okres zatrudnienia 26 miesięcy
- Planowany termin zatrudnienia wrzesień/październik 2022 r. – do uzgodnienia z kandydatem
- Wynagrodzenie: 10 000 PLN/miesiąc (brutto brutto)
Wykaz dokumentów wymaganych od kandydatów:
- Podanie skierowane do Dziekana.
- C.V. (formularz)
- Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.
- Klauzula informacyjna i oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
- Oświadczenie o braku bezpośredniej podległości służbowej.
- Oświadczenie o niekaralności.
- Poświadczona kserokopia dokumentu potwierdzającego posiadanie stopnia naukowego doktora, uzyskanego w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku.
Powyższe dokumenty wystawione w języku innym niż angielski powinny zostać przetłumaczone na język angielski lub polski.
Osoby zainteresowane proszone są o składanie ww. dokumentów drogą pocztową na adres: Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Dziekanat Wydziału Biomedycznego, ul. Chodźki 7, 20-093 Lublin oraz jednocześnie w formie skanów na adres skrzynki email: dziekanat.biomedyczny@umlub.pl w terminie do dnia 1 sierpnia 2022 roku.
Dodatkowo prosimy o przesłanie następujących dokumentów w jednym pliku pdf (maks. 15 MB) na adres: paulina.kazimierczak@umlub.pl w terminie do dnia 1 sierpnia 2022 roku.
- CV
- Krótki list motywacyjny (w liście proszę zawrzeć informacje o wcześniejszych projektach badawczych, a także o doświadczeniu i celach zawodowych).
- Krótki (300 słów) opis projektu doktorskiego i jego wyników.
- Lista wszystkich artykułów opublikowanych w czasopismach z listy JCR (wraz z podaniem współczynnika IF zgodnym z rokiem opublikowania).
- Kopie 3-5 najważniejszych artykułów związanych z inżynierią biomateriałów i oddziaływaniami komórka-biomateriały.
Informacje dodatkowe:
Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na około 20 minutową rozmowę kwalifikacyjną.
W przypadku, gdy więcej niż jeden kandydat spełnia wymogi konkursowe, dopuszcza się sytuację, w której Komisja Rekrutacyjna może podjąć decyzję o zarekomendowaniu do zatrudnienia kandydata znajdującego się na drugiej pozycji listy rankingowej obejmującej kandydatów spełniających wymogi konkursowe, w przypadku, gdy kandydat znajdujący się na pierwszym miejscu zrezygnuje z nawiązania stosunku pracy.
Dopuszcza się możliwość rozstrzygnięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
Osoba do kontaktu: Joanna Adamek, dziekanat.biomedyczny@umlub.pl
oraz dr n. farm. Paulina Kazimierczak, paulina.kazimierczak@umlub.pl
Konkurs realizowany jest zgodnie z zasadami określonymi przez Narodowe Centrum Nauki dla stanowiska typu post-doc w ramach konkursu OPUS 20 + LAP.
Wynagrodzenie w ramach pełnoetatowego stanowiska typu post-doc w projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki może być przyznane osobie, która:
- Uzyskała stopień doktora w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku.
- W okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w ramach konkursów NCN.
- W okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać wynagrodzenia u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę, w tym również u pracodawcy z siedzibą poza terytorium Polski.